2018/19 Team Placements


Sep. 24, 2018

Posted in alphabetical order are the 2018/2019 Westlock Warriors team placements. 

 

Head Coaches have been contacted and will be given contact info for assistant coaches.

 

Practices start Tuesday except for initiation.

 

Novice 1

 

Brody Boulerice

Karson Campbell

Karter Campbell

Kage Carson

Maddox Day

Robby Dranchuk

Tanner Felske

Reed Golinowski

Clay Kubinec

Jace MacPherson

Josh Meinczinger

Abigael McKenna

Lucas Nyal

 

 

Novice 2

 

Reid Baier

Kowan Belanger

Brolyn Boissonnault

Reid Bowker

Wyatt Budgen

James Callihoo

Fergus Gardon

Kaiden Griffiths

Rylan Hall

Hudson Hill

Liam McNelly

Riley McQuade

Marco Properzi

Ashton Reay

 

 

Atom 1

 

Andrew Gardon (G)

Lukas Boissonnault

Blake Boulerice

Ryer Boulerice

Kolton Jespersen

Isaac Kostiw

Jaxon Lorimer

Dayce Madson

Connor McCoy

Owen McKenna

Winston Rivard

Griffin Snow

Owen Wolff

 

 

Atom 2

 

Noah McNelly (G)

Rowen Bowker

Blake Despins

Evan Dzivinski

Logan Gibert

Hudson Golinowski

Colton Hall

Hunter Holsapple

Chace MacKenzie

Kohen Rau

Diesel Spady

Rylan Thue

Ryker Tymkow

Brett Warwaryk

 

 

Peewee 1

 

Adam Drake (G)

Steve Andrusiak

Gavyn Berube

Owen Carter

Jacob Demers

Isaac Edwards

Cole Fedorvich

Garrett Felske

Dane Jespersen

Ty Meinczinger

Jackson Rufiange

Coby St. Arnaud

Marcus Stoby

 

 

Peewee 2

 

Cooper Buchko (G)

Cole Hamer (G)

Braydon Beattie

Hunter Budgen

Jackson Churchill

Rhett Gerig

Derek Hensch

Kyler Lambert

Zack McCoy

Tanner Miller

Terren Page

Trey Serson

Ava Vervynck

Carson Vervynck

 

 

Peewee 3

 

Charles Gardon (G)

Sam Bowsfield

Kameron Campbell

Matthew Dick

Parker Evans

Tuc Higgins

Matthew Lamarche

Jacob MacGillivray

Mark Oloske

Hayden Rau

Dominic Reay

Garner St. Arnaud

Lewis Wolff

 

 

Bantam 1

 

Zachary Cartier (G)

Mason Beattie

Dylan Biddiscombe

Kadin Chamzuk

Josh Garbier

Carter Gerig

Bryson Hall

Justin Jennings

Ryker MacPherson

Kale Meinczinger

Zaidyn Nyuli

Blake Olsen

Blain Rinas

Jaxon Sigurder

 

 

 

Bantam 2

 

Brendin Hallett (G)

Joshua Booth

Owen Gabel

Quinton Gibert

Jesse Hesse

Chase Lockwood

Josh MacKenzie

Devin McCoy

Ryan Medcke

Charles Rufiange

Tanner Sterling

Austin Teske

Kruz Woodcock

Erik Wylie

Kade Yeomans

 

 

Midget

 

Dominic Roberts (G)

John Zeise (G)

Alexander Balderston

Jonah Bennett

Ryley Booth

Evan Brost

Ben Carlson

Shay Chapotelle

Hayden Dick

Seth Fairholm

Keenan Fortier

Jordan Garbier

Brendan Gerig

Dawson Petryshen

Zaidyn Pipke

Reid Schmidt

Johnathen Servage

Jaxson Snow

Addison Weir

 

WANT TO
GET IN THE GAME?

Tell your Team Manager to turn
RAMP Team on!

RAMP Ads

Do you want to reach thousands of users across hundreds of Minor Sports Association websites? Advertising with RAMP has never been easier! Get in touch with us now to discuss your needs.